google-site-verification=910VFGb_lb1AYvoFbMfr3Cb62O-ft-sgA90fTEsVha4
top of page

APPLE WATCH CAM DEĞİŞİMİ

  • Günümüzde akıllı telefonlar kadar çok kullanılan akıllı saatler de günlük hayatta kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Kullanıcılarının günlük yaşantısında sürekli yanlarında olan akıllı saatler çarpma, düşme veya darbe alması gibi durumlarda hasar görebilmektedir. Hasar gören veya darbe alan Apple Watch akıllı saatlerinizin eğer dokunmatiği çalışır halde ise ve iç ekran görüntüsünde herhangi bir problem yok ise sadece orijinal ekranı üzerinde ki camını ekranından ayırarak akıllı saatinizin orjinalliğini kaybettirmeden sadece ön camını değiştirerek ‘’ön cam değişim’’ işlemi yapılmaktadır.


  • Apple Watch 3.seri modelinden sonraki Apple Watch saatlerinde dokunmatikli cam sistemi mevcuttur. Eğer akıllı saatiniz hasar gördüğünde camınız çatlak veya sağlam olmasına rağmen dokunmatiğiniz çalışmıyor ise ekranınızda herhangi bir problem olmadığı taktirde orijinal ekranı üzerindeki ‘’dokunmatikli camını’’ değiştiriyoruz.


  • İç ekranında herhangi bir görüntüde problem yaşadığınız takdirde dokunmatiğiniz çalışsa da çalışmasa da ''komple ekran'' değişimi yapılmaktadır.


İşlem süresi ortalama 2-4 iş günleri arasında sürmektedir.


APPLE WATCH CAM DEĞİŞİMİNDEN SONRA SU GEÇİRİR Mİ ?


• Apple Watch akıllı saat kullanıcıları tarafından yanlış bilinen bir bilgi olan ‘’su geçirmez özelliği’’ doğru değildir. Apple Watch saatiniz suya dayanıklıdır yani su geçirmez değildir.

• Örneğin; Apple Watch saatinizi egzersiz yaparken kullandığınızda tere maruz kalması gibi bir durumda sakınca yoktur veya ellerinizi yıkarken takabilir ve kullanabilirsiniz. Ancak suya dayanıklılık özelliği kalıcı değildir ve zamanla azalarak özelliğini yitirebilmektedir.

• Camı değişen Apple Watch saatinizin içerisinde bulunan suya dayanıklılık yani su geçirmez bantları olarak da bilinen bantları yenilense de bu konuda çok fazla garanti verilememektedir. Bu nedenle camı kırık veya sağlam değiştirilmiş olsa bile çok uzun süre Apple Watch ile suya girmenizi ve temas ettirmenizi tavsiye etmiyoruz.


Apple Watch kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ;


• Düşürmemeye veya diğer darbelere maruz bırakmamaya özen gösterin.

• Apple Watch saatinizi kullanırken parfüm, deodorant, güneş kremi, losyon, deterjan, yağ, saç boyası, sabun veya sabunlu suyla temas ettirmeyiniz.

• Apple Watch ’u havuz, deniz ve yüksek hızda derin suya (örneğin su kaydırağı gibi) maruz bırakmayınız.

• Apple Watch kayışlarının paslanmaz çelik veya deri gibi olan kayışları da suya çok fazla maruz bırakılmamalıdır.

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page