Ara
  • iPhone Servis Kadikoy

Cep Telefonu Bataryası Neden Şişer?

En son güncellendiği tarih: Haz 25

Bu yazımızda sizlere iPhone kullanıcılarının basına büyük sıklıkla gelen bir sorundan bahsedeceğiz: iPhone ekranımın yandan ışıkları görünüyor, iPhone bataryası şişmesi ve ekranın havaya kalkması, bu tarz bir problemle karşılaştıysanız bu genellikle bataryanızın şişmesinden kaynaklanmaktadır. Ekranın hemen altında bulunan bataryanız bozulup şiştiğinde bu tarz sorunlar meydana gelebilir.


CEP TELEFONU BATARYASI ŞİŞTİĞİNDE NELER YAPMALIYIZ?


iPhone’unuzun ekranı yukarıda bahsettiğimiz gibi bataryanızın bozulup şişmesinden sonra oluşan bir arıza diyebiliriz. Batarya neden şişer? Öncelikle batarya şişmesi kullanıcı ya da üretim kaynaklı bir problemden kaynaklanabilir. Kullanıcı kaynaklı en genel neden, cihazın gereğinden fazla şarjda bırakılmasıdır. Bilindiği üzere, yeni nesil akıllı telefonlar ortalama 2 saat gibi bir süre içinde tamamen şarj olabilmektedir. Fakat birçok kullanıcı, cihazını gereğinden fazla şarjda bırakarak; bataryanın bozulmasına ve şişmesine neden olmaktadır. iPhone bataryalarının ortalama ömrü iki senedir. Bu süreç kullanıma göre değişkenlik gösterebilir. Şunu belirtmek isteriz; iki seneyi doldurmuş yani ömrü bitmek üzere olan bataryalar bozulup şişme konusunda daha meyillidirler. Tabi ki sadece ömrü biten iPhone bataryaları biter demiyoruz. iPhone bataryası şişmesi ve ekranınızın havaya kalkması sorunu genellikle pil sağlığınız ile alakalıdır. Bunlara örnek verecek olursak; orijinal olmayan, yan sanayi diye tabir ettiğimiz şarj cihazlarını kullanmanız ilerleyen zamanlarda pil sağlığınızı tehdit etmektedir. Yan sanayi şarjlar bildiğimiz üzere lisanslı olmayan ürünlerdir. Ve bu ürünler sadece batarya şişkinliği değil iPhone’unuza farklı bir çok ciddi hasar verebilir. Bu yüzden kesinlikle yan sanayi ürünler kullanmayınız. Konudan biraz daha bahsetmek gerekirse en büyük tehlikelerden biri akım koruması bulunmayan araç şarj aletleridir. Ucuz olması sebebiyle tercih ettiğiniz akım korumasız şarj aletleri iPhone’unuzu düzelemeyecek duruma getirebilir bu iPhone’unuzu tehdit eden en büyük etkenlerdendir. Bununla birlikte , telefonunuz şarjdayken cihazı sürekli kullanmaya devam ettiğiniz taktirde yine bataryanızın bozulup şişmesine neden olabilirsiniz. Telefonunuzu şarj esnasında çok fazla kullanmamaya özen göstermelisiniz. Pil sağlığını korumak için pilinizi tam doldurup o şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz. Geceleri saatlerce şarja bırakmanız bu tarz sorunlara sebep olmaktadır. Umuyoruz ki bu yazımız sizlere bu konuda yardımcı olmuştur. iPhone tamiri ve iPhone ile alakalı her konuda size yardımcı olmaktan ve hizmet etmekten gurur duymaktayız. Bizimle iletişime geçip ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
iphone batarya şişmesi ve ekranın havaya kalkması
#iphonepilsağlığı #iphonebataryaşişmesi #iphoneekrankalkması

14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

iPhone'um şarj almıyor, ne yapmalıyım?

iPhone'unuz şarj almıyor, yavaş alıyor ya da şarj ile ilgili uyarı veriyorsa neler yapılabilir? Prizinizi kontrol edin, Şarj başlığınızı ve kablonuzu ayrı ayrı test edin, Şarj başlığınızda ve kablonuz