google-site-verification=910VFGb_lb1AYvoFbMfr3Cb62O-ft-sgA90fTEsVha4
top of page

APPLE KİMLİĞİMİN ŞİFRESİNİ UNUTTUM, NE YAPABİLİRİM?

Güncelleme tarihi: 6 Haz 2022

  • Apple kullanıcılarının muzdarip olduğu problemlerden birisi de iCloud sorunlarıdır. Şifresini unutan iPhone kullanıcıları hesabına giriş yapamazken pek çok sorunla da karşılaşmaktadır. iCloud hesabı parola sıfırlama işlemi oldukça kolaydır, kurtarma bilgilerinizi biliyorsanız tabi.


iCLOUD ŞİFREMİ UNUTTUM ÇÖZÜMÜ NEDİR ?

  • iCloud şifrenizi yenilemek için appleid.apple.com adresine giderek sayfanın en altında bulunan "Apple kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz?" linkine tıklayın. Bu adımdan sonra acılan sayfada iCloud hesabınızın bağlı bulunduğu mail adresinizi girerek onaylayın. Karşınıza gelecek olan ekranda kişinin iCloud uzantılı mail adresini eksiksiz girmesi gerekiyor. Burada adınızı, soyadınızı ve mail adresinizi yazın ve "devam" butonuna basın. Eğer tahmininiz doğruysa karsınıza iki farklı seçenek gelecek.


  1. Parolamı sıfırla

  2. Güvenlik sorularımı sıfırla

  • Buradaki ekrandan "Parolamı sıfırla" seçeneğini seçerek devam edin. Burada daha önce verilen mail adresine sıfırlama linkinin gönderilmesini talep edebilir ya da güvenlik sorularını cevaplayabilirsiniz. Eğer mail adresi seçeneğini kabul ederseniz, verdiğiniz mail adresine bir adet kurtarma maili gönderilecek. Buradaki linki kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Eğer güvenlik sorularını cevaplamak isterseniz önce doğum tarihinizi yazıp onaylayın ve karsınıza gelecek 2 farklı güvenlik sorusunu yanıtlayın. Yanıtlardan sonra karsınıza yeni parola ekranı gelecek. Bu ekranı kullanarak yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.KURTARMA MAİLİNİZ VE SORULARI CEVAPLAYAMIYORSANIZ;


  • Apple kimliğinizin kurtarma mailini ve gizli sorularınızın yanıtlarını bilmiyorsanız geriye tek bir çözüm kalıyor, telefonunuzu faturasıyla birlikte en yakın Apple'a götürmek. Faturanız ile birlikte giderseniz telefondaki hesabı kaldırabilirsiniz.

259 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page