Ara
  • iPhone Servis Kadikoy

iPhone arka kamera siyah ekran göstermesi sorunu

En son güncellendiği tarih: Haz 25

iPhone kullanıcılarının sıkça karşılaştığı sorunlardan bir tanesi de arka kamera açıldığında siyah ekran ile karşılaşmalarıdır. Bu sorun genellikle kamera arızası sebebi ile karsımıza çıksa da yazılımsal hatalar da olabilmektedir.


Bu yazımızda iPhone arka kamera siyah ekran sorunu ile karşılaşılmasının sebepleri, çözüm yolu ve donanımsal müdahale gerekiyor ise parça değişim ücretleri hakkında bilgi verilmiştir.Yazılımsal sebepler


Kullanmakta olduğunuz bir uygulama kameraya erişmeye çalışırken çalışmasını etkileyebilir ya da bir güncelleme alınmadı ise kamerada bu hata ile karşılaşılabilir. Bu sebeple kameraya erişimi olan uygulamaların silinmesini yetkilerinin kaldırılmasını ve varsa ayarlar kısmından güncelleme yapılmasını tavsiye ediyoruz. Ayarlar > Genel‘e gidip Yazılım Güncelleme‘ye dokunun. Burada herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin.


Donanımsal Sebepler


iPhone arka kamera açıldığında siyah ekran ile karşılaşılması genellikle donanımsal bir arızadan meydana gelmektedir. Alınan darbeyle birlikte maalesef kamera işlevini yerine getiremez duruma gelir. Cihazı teknik servisimize getirdiğiniz taktirde kısa süre içerisinde arka kamera değişiminiz yapılır.


iPhone Arka Kamera Değişimi


iPhone arka kamera değişimi alanında tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından, telefon sağlığı için gerekli tüm koşulların sağlandığı sterilize ortamda, son teknoloji ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır.


iPhone arka kamera değişimi süresi teknik servisimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saat sürmektedir. Ücretsiz kargo imkanıyla gönderim sağlandığında ise 3 (üç) iş günüdür.


Bilgileriniz asla silinmez. Kamera değişimi öncesi ya da sonrasında telefonunuz sıfırlanmaz.


Orijinal yedek parça kullanılır.


Kamera fotoğraf ve video çekim kalitesi ilk günkü halini alır.


Telefonunuz 6 ay iPhone Servis Kadıköy garantisi altındadır. Kullanıcı hatası dışındaki arızalanmalarda ücretsiz olarak tekrardan değişimi yapılmaktadır.
9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

iPhone'um şarj almıyor, ne yapmalıyım?

iPhone'unuz şarj almıyor, yavaş alıyor ya da şarj ile ilgili uyarı veriyorsa neler yapılabilir? Prizinizi kontrol edin, Şarj başlığınızı ve kablonuzu ayrı ayrı test edin, Şarj başlığınızda ve kablonuz