google-site-verification=910VFGb_lb1AYvoFbMfr3Cb62O-ft-sgA90fTEsVha4
top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıiPhone Servis Kadikoy

IPHONE MODELLERİNİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

IPHONE X ÖZELLİKLERİ

IPHONE XR ÖZELLİKLERİ

IPHONE XS ÖZELLİKLERİ

IPHONE XS MAX ÖZELLİKLERİ

IPHONE 11 ÖZELLİKLERİ

IPHONE 11 PRO ÖZELLİKLERİ

IPHONE 11 PRO MAX ÖZELLİKLERİ


IPHONE X ÖZELLİKLERİ NELERDİR ?
Apple , Iphone X modelini görüntü olarak;

Yüksekliğini 143,mm (5.65 inç)

Genişliğini 70,9mm (2.79 inç)

Derinliğini 7,7 mm (0,30 inç)

Ağırlığını ise 174 gram olarak tasarlamıştır.
  • Apple tarafından gelişen teknolojiyle birlikte ürettiği Iphone X modelini 2017 yılında Gümüş ve Uzay Grisi olmak üzere 2 renk seçeneği ile 64GB ve 256GB hafıza kapasiteleri ile kullanıcılarına sunmuştur.

  • Appple, Iphone X modelinde yeni bir özellik ile akıllı telefon kullanıcılarının dikkatini ‘’Face ID’’ özelliği ile çekmeyi başarmıştır.

  • Apple Iphone X’den önce çıkardığı modellerde kullandığı ‘’Touch ID’’ (parmak izi okuyucu) sistemini geliştirerek ‘’Face ID’’ (yüz tanıma) özelliğiyle cihazınıza tanımladığınız yüz ile ana ekran parolanızı yazarak girmeden yüzünüz ile güvenli bir şekilde açmanızı kolaylaştırmıştır.

  • Face ID ; Geliştirilmiş ‘’True Depth’’ kamera sistemi sayesinde yüzünüzün derinlik haritasını çıkararak Iphone X cihazınızın ana ekran kilidini güvenli bir şekilde açılmasına kolaylık sağlayan kimlik doğrulama sistemidir.

  • Bu özellik ile Apple birçok kolaylığı da kullanıcılarına sunarak, Apple dijital mağaza gibi uygulamalarda da alışveriş yaparken otomatik kimlik doğrulaması yaparak işlemlerinizi daha kolay yapmanızı sağlar.

True Depth Kamera Nedir ?

•Kullanıcı yüzünün derinlik haritasını oluşturarak en doğru yüz verilerini analiz edilmesini sağlayarak kızılötesi ışınlar ile yüzünüzün görüntüsünü alır.

Face ID sistemi geliştirilmiş True Depth kamera ile çalışmaktadır.


IPHONE X EKRAN ÖZELLİKLERİ NELERDİR ?